ostatnio dodana fotorelacja:

Gwiazda Wakacji - Stachursky
Kategoria 1 - Gwiazda Wakacji - StachurskyKategoria 2 - Gwiazda Wakacji - Stachursky

Fotorelacje - lista

Galeria zdjęć Brennej

warsztaty z jogą w górach

Kamery on-line

kam
kam

Zbliżają się wybory samorządowe


data publikacji: 4 październik 2014 - 19:48:00

powrót do listy


4 październik
19:48

Już za niedługo, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe, podczas których wybierzemy wójta gminy oraz radnych. Głosować będzie można w lokalach wyborczych czynnych od godziny 7:00 do 21:00. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, iż o fotel wójta może ubiegać się czterech kandydatów. Jeśli żaden z nich nie otrzyma 50% poparcia 30 listopada zostanie przeprowadzona II tura wyborów, w której będziemy wybierać pomiędzy dwoma kandydatami, którzy otrzymali największą liczbę głosów.

Gmina Brenna jest podzielona na 15 okręgów wyborczych, w ramach każdego z nich będzie wybierany jeden radny. Najpóźniej 7 października o godzinie 24:00 terytorialne komisje wyborcze poznają pełne listy kandydatów na radnych, odrębne dla każdego okręgu wyborczego.

Z kolei do 17 października również o godzinie 24:00 upływa termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójta.

Znamy już komitety wyborcze zgłoszone na terenie naszej gminy, są to:
KWW Nowa Gmina (zasięg: gmina Brenna, pełnomocnik: Kinga Bażanowska),
KWW Odrodzenie (zasięg: gmina Brenna, pełnomocnik: Gertruda Zielińska),
KWW Brenna-Górki (zasięg: gmina Brenna, pełnomocnik: Katarzyna Marta Greń),
KWW Wspólny Cel Brenna-Górki (zasięg: gmina Brenna, pełnomocnik: Zdzisław Gawlas),
KWW Rozwojowa Gmina (zasięg: gmina Brenna, pełnomocnik: Marek Duława)

Znamy również skład terytorialnej komisji wyborczej dla gminy Brenna. Miejsce przewodniczącego komisji zajmuje Jan Czernicki (Brenna), jego zastępcą jest Barbara Greń (Brenna), natomiast członkami komisji obrano Krzysztofa Gawlasa (Górki Wielkie), Urszulę Greń (Brenna), Zdzisława Grenia (Górki Małe), Augustyna Holeksę (Brenna) oraz Mariannę Kaczor (Brenna).

Gminna Komisja Wyborcza pełni dyżury od poniedziałku do piątku, od godz. 11.00 do godz. 14.00. 7 i 17 października 2014 r. od godz. 14.00 do godz. 24.00. Dyżury pełnione są w siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej, czyli w Urzędzie Gminy Brenna, na II piętrze w pokoju nr 24.

Czekamy na oficjalne listy kandydatów na radnych i na tę, zdaję się najbardziej wyczekiwaną listę kandydatów na wójta. 18 października umilkną wszelkie spekulacje i domniemania, poznamy wszystkich pretendentów do władz samorządowych. Wówczas kampania wyborcza ruszy z wielką siłą, zostaną zaprezentowane hasła wyborcze i programy. Komitety będą mogły prowadzić agitację, aż do ogłoszenia ciszy wyborczej, czyli do północy 14 listopada.Komentarze:


i

8 listopad 2014 - 23:27:44

Obiecanki cacanki ! Kłamcy i oszuści !

K

20 wrzesień 2015 - 01:25:21

Do kogo to było ?

Dodaj komentarz:

Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.


Partnerzy

Oficjalna Strona

internet brenna

© 2013 Brenna.pl - portal informacyjny Gminy Brenna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt, Reklama, Współpraca  |  Regulamin